Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYKomunikaty MEN

Szkolne smaki - Szkoły Dobrego Żywienia

Z udziałem Tadeusza Sławeckiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, w Centralnej Bibliotece Rolniczej odbyła się dziś (3 grudnia) kolejna konferencja w ramach projektu „Szkolne smaki - Szkoły Dobrego Żywienia", prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i Fundację „Szkoła na widelcu".

Otwierając konferencję wiceminister Tadeusz Sławecki przedstawił działania resortu edukacji w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym edukacji zdrowotnej, podkreślając wagę zdrowego żywienia w szkołach.

 

W trakcie konferencji dyskutowano m.in. o edukacji kulinarnej i otyłości jako czynniku ryzyka wielu chorób. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z dobrymi praktykami w organizacji zdrowego żywienia w szkole oraz ze zmianami legislacyjnymi służącymi poprawie jakości żywności dopuszczonej dla dzieci. W trakcie konferencji zaprezentowano również program „Szkolne smaki" ułatwiający planowanie jadłospisów w stołówkach. Na zakończenie odbyły się warsztaty kulinarne dla dzieci.

 

Głównym celem projektu jest pokazanie jak powinien wyglądać nowoczesny system żywienia w szkole i jak go wprowadzić w placówce. Zadaniem projektu jest również przekazanie kompleksowych rozwiązań, czyli wiedzy i narzędzi umożliwiających sprawne i kompetentne wdrożenie systemu w szkołach, a także m.in. przeciwdziałanie nadwadze i otyłości wśród dzieci i młodzieży oraz zaszczepienie zdrowych nawyków żywieniowych wśród młodzieży.

 

W ramach projektu od marca 2013 roku organizowane są bezpłatne konferencje oraz warsztaty kulinarne. Część konferencyjna przeznaczona jest dla dyrektorów szkół
i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, a część warsztatowa - dla kucharzy bezpośrednio zajmujących się żywieniem w szkołach.

 

Projekt jest objęty honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Rzecznika Praw Dziecka, Agencji Rynku Rolnego, kuratoriów oświaty, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Polskiego Towarzystwa Dietetyki.

Data: 2013/12/03

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2018 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT