Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Podstawą do wypowiedzenia stosunku pracy czy też ograniczenia wymiaru etatu jest zatwierdzony przez organ prowadzący projekt organizacyjny szkoły, który zakłada mniejszą...

PORADA PRAWNA

05 kwietnia 2013 Kadry

Nauczyciel mianowany po powrocie do pracy po urlopie zdrowotnym od września może być zatrudniony tylko na pół etatu, pod warunkiem, że plan naboru w klasach pierwszych zrealizuje się w całości. W przeciwnym razie nauczycielowi temu pozostają tylko 2 godziny w klasach drugich. Czy podstawą do działań dyrektora (czyli zatrudnienie tego nauczyciela na pół etatu po uprzednio wyrażonej przez niego zgodzie na zmniejszony wymiar) może być plan naboru na nowy rok szkolny? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Podstawą do wypowiedzenia stosunku pracy czy też ograniczenia wymiaru etatu jest zatwierdzony przez organ prowadzący projekt organizacyjny szkoły, który zakłada mniejszą liczbę uczniów i godzin dla nauczycieli. W projekcie należy ostrożnie planować te liczby, czyli zakładać najmniej korzystną wersję, aby mieć możliwość dokonania ruchów kadrowych do końca maja. W przypadku sporu w sądzie pracy, na podstawie tego dokumentu będą analizowane przyczyny wypowiedzenia.

W sytuacji, gdy nabór okaże się większy można, za zgodą nauczyciela, cofnąć wypowiedzenie albo przydzielić inną, większą liczbę godzin. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2018 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT