Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczyciel nie posiada wymaganych kwalifikacji z powodu braku wykształcenia z zakresu pedagogiki specjalnej przygotowującej do pracy z uczniami z autyzmem (np. edukacja i...

PORADA PRAWNA

25 września 2017 Kadry

Czy nauczyciel zatrudniony w przedszkolu posiadający wykształcenie: 1) licencjat - pedagogika integracyjna edukacji elementarnej (studia dzienne Uniwersytet - w opisie studiów jest wskazanie do pracy jako nauczyciel prowadzący lub wspomagający) 2) magister- pedagogika wczesnoszkolna 3) studia podyplomowe kierunek logopedia, tytuł logopedy, Czy posiada kwalifikacje aby być nauczycielem wspomagającym w grupie dzieci gdzie jest dziecko z orzeczeniem do kształcenia specjalnego (dziecko z Autyzmem)?

Nauczyciel nie posiada wymaganych kwalifikacji z powodu braku wykształcenia z zakresu pedagogiki specjalnej przygotowującej do pracy z uczniami z autyzmem (np. edukacja i rehabilitacja osób z autyzmem, oligofrenopedagogika) - § 7 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym, Dz.U. z 2017 r., poz. 1578 w zw. z § 4 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, Dz.U. z 2017 r., poz. 1575.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT