Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Przepisy oświatowe, w tym Rozporządzenie MEN z dnia 01.08.2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, określają, że poszczególne zajęcia...

PORADA PRAWNA

Nauczycielka posiada dyplom ukończenia studiów magisterskich na kierunku pedagogika specjalna o specjalności pedagogika terapeutyczna oraz pedagogikę opiekuńczą (licencjat). Czy nauczycielka ma uprawnienia do pracy jako nauczyciel surdopedagog?

Przepisy oświatowe, w tym Rozporządzenie MEN z dnia 01.08.2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, określają, że poszczególne zajęcia prowadzą osoby posiadające określone wykształcenie w zakresie odpowiednim do niepełnosprawności uczniów (§ 23).
Pedagogika terapeutyczna to pedagogika osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych ruchowo. Surdopedagog pracuje natomiast z dziećmi i młodzieżą niesłyszącą i słabosłyszącą.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT